0

Závody formule 1 nejsou jen pro fanoušky adrenalinu. Je to i místo, kde dochází k velkému počtu inovací v automobilové technologii. Díky formulím tu máme automatické převodovky DSG, nezávislé zavěšení vozidel, kotoučové brzdy a další nápady, které původně začaly jako inovace závodních vozidel a poté se dostaly do běžných aut. Nyní izraelská společnost vyrobila závodní vůz, o které, říká, že změní motoristický sport pro fanoušky i řidiče.

Griiip vyrábí závodní vůz typu Formula 1000. Podle společnosti se jedná o první inteligentní závodní vůz. Závodní vozy G1 jsou poháněny motorem Aprilia V4 o objemu 1000 ccm a používají jednoduchý rám pro udržení nízkých nákladů. U řidičů je auto jedním z nejlevnějších. Stojí to kolem 60 000 dolarů a může jej obsluhovat malý tým. Automobily jsou vybaveny technologií Autotalks, která pošle upozornění, když se řidič blíží k nebezpečné oblasti, například když jiný řidič ztratil kontrolu nad vozem. Společnost Griiip plánuje také představit elektrickou verzi modelu G1.

Pro fanoušky je G1 od Griiip vybavena funkcí pro živé vysílání. To umožňuje návštěvníkům stránky G1 vybrat přenos z konkrétního vozu na trati. Griiip také plánuje používat drony a Facebook Live, aby zajistili živé pokrytí. Podle CTO Gilada Agama ze společnosti Griiip: „Schopnost cenově dostupného a spolehlivého přenosu z každého auta během závodu je průlomová. Věříme, že toto, společně s aktuálními daty a informacemi o autech, skutečně pomůže zapojit diváky. Je to také něco, co přiláká pozornost jiných motoristických sérií.“

S G1 přináší společnost Griips pokrok v technologii a konektivitě. To by mohlo zlepšit ochranu řidičů a sledování závodů ve stejnou dobu.