Nezničitelné punčochy Sheerly Genius jsou vyráběny z balistického vlákna

Textilní společnost Sheerly Genius, založená ve Spojených státech amerických, tvrdí, že vytvořila nejsilnější punčocháče na světě. S použitím stejných balistických vláken, které najdete v neprůstřelných vestách, jsou punčocháče téměř nezničitelné. Byly testovány při nejčastějších každodenních překážek, jako je suchý zip, prsten, drápy a dřevěné třísky. Navíc jsou vlákna 10krát silnější než ocel, a dokonce i v případě, že se je vlastní silou pokusíte roztrhnout, tak se vám to nepodaří.

Společnost je vytvořila, protože chce snížit množství odpadu vznikajícího ze zničených punčocháčů. Společnost na stránce Kickstarter uvádí, že se každý rok prodají punčocháče za více než 8 miliard dolarů a každé punčocháče se roztrhnou během jednoho nebo dvojího nošení. Punčocháče Sheerly Genius byly nošeny až 50krát. Punčocháče jsou měkké na dotek a přirozeně antibakteriální.

V dubnu 2018 probíhala kampaň na Kickstarteru, kde se jim podařilo získat přes 190 000 dolarů a dodání punčocháčů zákazníkům je naplánováno na listopad 2018. V současné době jsou punčochy navrhovány a vyráběny ve Spojených státech a Kanadě. Společnost již pracuje na rozšíření své původní nabídky černých punčoch na další tři možnosti.

Spoustu inovací má za cíl snížit závislost spotřebitelů na jednorázových (často plastových) výrobcích, které většinou skončí na skládkách. Tohle je jedna z těchto inovací.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766