Malý byt MicroPad nabízí bydlení bezdomovcům

Jen v San Francisku žije na ulici téměř 7 000 lidí. Developer Panoramic navrhl způsob, jak lze rychle a efektivně pomoc při vytváření malých domů. Společnost vyvinula MicroPad – menší verzi svého prefabrikovaného cenově dostupného bytu. MicroPad je plně vybavený vlastní koupelnou, kuchyňským koutem, skříní, psacím stolem a lůžkem, a to vše o rozloze 15 metrů čtverečných. Konstrukční proces využívá stejnou technologii jako výroba přepravních kontejnerů.

MicroPad je menší verze studiových bytů, které společnost vybudovala pro studentské bydlení. Návrh jednotek je spíše součástí bytového komplexu než jako samostatných bloků. Jednotky se shromažďují na konvenčních základech a pak se propojují s vodou a elektrickými systémy. Poté se přidá exteriérová „kůže“ a střecha, a nakonec jsou dokončeny schody a chodby. Celkem jde na sebe naskládat až osm bytů. Budování vícepodlažní budovy je také hospodárnější než výstavba vesnice jednotlivých drobných domů. Tato myšlenka vyvolala zájem ve městech jako San Francisco a Los Angeles, ale je silná opozice od odborových skupin a těch, které se postavily proti výstavbě trvalých domů pro bezdomovce v jejich čtvrtích.

Přestože společnost Panoramic čelí mnoha výzvám při výrobě továrně postaveného bydlení, tak se společnost domnívá, že trh pro tento typ výstavby v budoucnu poroste. MicroPad navíc pomáhá lidem bez domova a snižuje stavební náklady firem.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762