Umělá inteligence dokáže maloobchodníkům vytvářet doporučení na míru jejich zákazníků

Jak technologie čím dál více ovlivňuje způsob, jak lidé nakupují, tak výrobci hledají další způsoby, jak využít data k podpoře prodeje. Platforma pro objevování stylů Shoptelligence chce pomoci retailerům v oblasti módy a nábytku, aby lépe porozuměli spotřebitelským preferencím díky monitorovacího softwaru Interactive Ensembles.

Software v současné době běží v pilotním režimu na některých místech a první výsledky jsou slibné. Program je schopen ukládat předchozí nákupy zákazníkům a využívat tato data k vytváření doporučení u budoucích objednávek. Ivan Frank, viceprezident marketingu ve společnosti Taubman, vysvětluje: „Software navržený společností Shoptelligence umožňuje našim zákazníkům objevovat nové značky, rezervovat zboží a vytvářet oblíbené kombinace stylů díky bezproblémovému nákupnímu zážitku zaměřeného na zákazníky.“

Jedním z hlavních překážek pro každého prodejce je přeměna zájmů zákazníka v prodej. Cílem tohoto programu je pomoci maloobchodníkům lépe cílit a vzdělávat spotřebitele, aby jim pomohli v rámci nákupní cesty. Interactive Ensembles je stále v pilotní fázi.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762