Chytrá klíčenka upozorní uživatele, že zapomněli zamknout dům

Klíč se mohou zdát jako předmět, který nelze nikam inovačně posunout. Ale opak je pravdou. Zařízení Locky během dvou dnů získal potřebné finanční prostředky na Kickstarteru. Locky je chytrý kryt na klíče, který je kompatibilní s 90 procenty designů klíčů. Zařízení sleduje použití klíče a odešle data do mobilní aplikace, takže uživatel ví, kdy někdo vstoupil do bytu či domu. Přístroj také funguje jako sledovací zařízení a připomíná uživatelům, aby zamknuli dveře při opuštění svého majetku.

Locky funguje jako alternativa k chytrým zámkům, které vyžadují výměnu zámků a vylepšení dveří. Propojená aplikace zaznamenává celou historii, kdy jsou dveře zamčené a odemčené. Další funkcí je oznámení, když někdo vstoupil do bytu pomocí jiného klíče, který je také vybaven krytem Locky. Tím máte jistotu, že se dítě bezpečně dostalo domů. Zařízení je napájeno baterií a vydrží až jeden rok. Tvůrci z Polska představili produkt na Kickstarteru s cílem získat finanční prostředky téměř 8 000 dolarů. To ale bylo splněno za pouhé dva dny a kampaň získala více než 41 000 dolarů (v době psaní článku).

Technologie kolem zámků rostou v popularitě, protože jde o inovace, která je snadné používat. Ať už je to domov, majetek nebo milovaný člověk, který potřebuje mít jistotu bezpečí. Nové technologie tak pomáhají lidem cítit se bezpečněji než kdykoli dříve.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762