Automobilka VinFast ukázala vozy, jejichž finální podobu určila veřejnost

VinFast je nová automobilka z Vietnamu, kterou v roce 2017 založil Pham Nhat Vuong, jeden z nejbohatších Vietnamců. Na Pařížském autosalónu v říjnu představí své první dva modely sedanu a SUV, za jejichž návrhy stojí italská designérská společnost Pininfarina.

Ve skutečnosti Pininfarina vytvořila 20 návrhů konceptů a automobilka VinFast vyzvala veřejnost, aby si vybrali svůj nejoblíbenější návrh. Zhruba 62 000 lidí hlasovalo a nejpopulárnější návrh sedanu a SUV byl předán společnosti Pininfarina k jejich vývoji.

Automobilka plánuje zahájit produkci vozů v září 2019 a do roku 2025 chce vyrábět přes 500 000 vozů ročně. VinFast totiž doufá, že zvýší počet majitelů aut ve Vietnamu, kde zaostávají za zbytkem asijských zemí. Ve Vietnamu je totiž 23 vozů na 1000 obyvatel, zatímco v nedalekém Thajsku je to 204 vozů na 1000 obyvatel a v dalších vyspělých zemích se poměr blíží ke 400 vozů na 1000 obyvatel.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762