Služba Digi.me vrací uživatelům kontrolu nad osobními údaji

Po skandálu Cambridge Analytica s Facebookem se hodně mluví o způsobech, jakým mohou lidé získat větší kontrolu nad svými osobními údaji. Startup Digi.me, nyní vytvořilo „platformu k povolení přístupu” osobních údajů. Aplikace umožňuje uživatelům shromažďovat data od jiných firem a sociálních sítí a přenést je dohromady na jednom místě. Samotné Digi.me nehlídá ani neukládá žádné stažené osobní údaje. Místo toho uživatel určuje umístění úložiště, například na pevném disku nebo na nějakém cloudovém úložišti.

Zatím Digi.me umožňuje uživatelům stahovat data ze služeb, jako jsou Facebook, Fitbit, Spotify a agregátor lékařských záznamů MyChart. Aplikace Digi.me umožňuje uživatelům získávat informace z dat, například mohou zjistit, zda použití sociálních sítí ovlivňuje historii nákupů. Digi.me v budoucnu umožní uživatelům vytvářet personalizované widgety, které analyzují data tak, jak si přejí. Uživatelé se mohou také rozhodnout sdílet své osobní údaje se společnostmi výměnou za služby nebo odměny. Společnost získává peníze z poplatků za doručení dat – k zaplacení transakčních poplatků, když klient souhlasí se sdílením svých údajů.

Společnost Digi.me tvrdí, že přenášení dat na jedno místo pomůže uživatelům „znovu definovat vztah, který mají k datům, společnostem a službám, které je používají.“ Firmy budou těžit z přístupu k bohatším a přesnějším údajům s plným oprávněním uživatele. To jim umožňuje lépe porozumět, co zákazníci chtějí a potřebují. Podle zakladatele a výkonného předsedy Juliana Rangera: „Díky přístupu k bohatým datům na základě souhlasu mohou inovace vzkvétat.“ Spotřebitelé často nevědí, kolik dat předávají společnostem. Inovace, jako je tato, mohou právě uživatelům vysvětlit, jak jsou jejich osobní údaje využívány.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762