Sada senzorů Whare Hauora měří zdravotní stav vašeho domu

Whare Hauora je novozélandská charitativní organizace, která vytvořila snímač do domácnosti, jenž umí detekovat, který pokoj je studený a hrozí mu plíseň. Měřením zdravotního stavu v prostředí domácnosti vzdělávají senzory Whare obyvatele domu o vlivu chladu nebo plísně na jejich zdraví. Například vlhkost nad 60 procent znamená, že se v domě rozrůstá plíseň. To může způsobit alergické reakce, jako je kašel a kýchání.

Sada senzorů Whare je modulární, protože Whare Hauora chce vzdělávat uživatele o základech elektroniky. Obsahují čtyři senzory a také bránu, z nichž každá sestává ze čtyř částí. Sestavení každého senzoru a brány trvá přibližně deset minut. Senzory měří teplotu a vlhkost a výpočet provádí každých deset minut. Dále brána tyto údaje odešle a pošle je na palubní desku Whare přes internet. Zde vypočítává index rosného bodu. Index rosného bodu je teplota, při které vodní pára kondenzuje do kapalné vody a drží se na povrchu. Jakmile snímače vypočítají index rosného bodu, upozorní uživatele prostřednictvím notifikace na telefon.

Za projektem stojí Amber Craig a Brenda Wallace, kteří jej vytvořili v roce 2016, Whare Hauora si klade za cíl zpřístupnit senzory široce obyvatelům Nového Zélandu. S nápadem přišli poté, co Wallace vytvořila vlastní senzory. Zjistila, že chladná teplota v pokoji její dcery způsobuje zhoršení příznaků astmatu. „Nemůžete zvládnout to, co nemůžete měřit,“ říká Wallace. Senzory Whare chce inspirovat lidi, aby měřily stav svého bydlení a podnikly kroky ke zlepšení svého zdraví.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762