Nápoj All-Free All-Time vypadá jako voda, ale chutná jako pivo

Na japonském trhu s nealkoholickými nápoji se objevuje nový trend – čisté, nízkokalorické nápoje, které mají chuť nezdravých nápojů. Jedním z takových nápojů je bezbarvé pivo zvané All-Free All-Time zdůrazňující, že se jedná o nealkoholický nápoj, který lze pít kdykoliv.

All-Free All-Time není jedinou čirou nabídkou společnosti Suntory. První čirý nápoj společnosti byl Tennensui Premium Morning Tea Lemon, což byl bezbarvý citronový čaj. Ten následoval variantou mléčného čaje a broskvového čaje. Tyto bezbarvé čaje se vyrábějí průchodem vodní páry čajovými lístky. To extrahuje chuť, ale ne barvu. „Transparentní mléko“ v čaji je vyrobeno extrakcí laktózy a mléčných minerálů při vyřazování mléčného tuku a bílkovin, které mléku dodávají jeho barvu. Mezitím konkurenční společnost Suntory Asahi Group Holdings představila svůj vlastní čistý nápoj. Její čisté latte je dodáváno v plastové lahvi. Má jen 60 kalorií a neobsahuje žádný kofein. Je vyroben z extraktu espressa a syrovátkových minerálů.

Zdá se, že trend čirých nápojů odráží poptávku po nápojích, které se alespoň zdají být zdravější. Suntory poukazuje na to, že nealkoholické pivo umožňuje lidem zapojit se do společenského pití bez negativních zdravotních důsledků

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762