Campfire Campus kombinuje coworkingové centrum se vzděláváním dětí

Campfire je globální síť sdílených prostor založená v Hongkongu, která nyní představila „Campfire Campus“. Jedná se o coworkingové centrum, které kombinuje pracovní prostor pro rodiče se vzdělávacími prostředky pro děti.

První ze dvou plánovaných míst pro colearningových prostorů se brzy otevře v hongkongské čtvrti Tseung Kwan O. Formát má za cíl pomáhat rodičům-podnikatelům, kteří chtějí pracovat a současně trávit čas se svými dětmi. V kampusu budou sídlit různí poskytovatelé vzdělání, včetně péče o děti v raném věku. K dispozici bude také učební centrum s výukou různých předmětů, jako jsou jazyky, programování, tanec, architektura a hudba. Součástí kampusu bude i prostor pro jídlo a nápoje, a samozřejmě coworkingový prostor. Cílem je umožnit rostoucímu počtu pracujících rodičů, aby našli větší rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Město Hong Kong bylo vybráno také proto, že Campfire Campus chce řešit problémy s přístupem k mimoškolnímu a předškolnímu vzdělání kvůli nedostatku prostoru.

Během dvou let se od svého založení Campfire rozrostl o 20 míst, včetně těch, které se zaměřují na společné bydlení a co-retail. Všechny prostory pracují na modelu spolupráce. Do toho patří právě i Campfire Campus, kde se pedagogové zaměřují na metody společného učení, přičemž učitelé a studenti hrají stejně důležitou roli v procesu učení.

Coworkingové prostory zažívají boom. Současně roste potřeba flexibilní péče o děti, která vytváří lepší rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Campfire je jedním z řešení pro rodiče, kteří potřebují flexibilní péči o děti. Společnost nedávno zahájila coworkingový prostor v Londýně a plánuje další expanzi. Možná tak bude vypadat budoucnost práce.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762