Automobilka Ford nechala z graffiti vyrobit originální šperky

Rebel Nell je organizace, která dává práci bezdomovkyním, aby jim pomohla stát se nezávislými. Tuto organizaci oslovila automobilka Ford a pověřila ji, aby vytvořila kolekci šperků. Jako materiál museli pracovnice Rebel Nell použít opadané graffiti z hlavního nádraží Michigan, které bylo v roce 1988 uzavřeno. Tato železniční stanice v elegantním stylu Beaux Arts se otevřela v roce 1913 a v době své největší slávy obsloužila přes 4000 pasažérů za den. Jenže po uzavření začala chátrat a byla místem pro bezdomovce.

Ford má s bývalým nádražím velké plány. Chce zde postavit inovační hub pro talentované lidi z celého světa. Veškeré prvky chce v rámci rekonstrukce ponechat, aby zachovala toto architektonické dědictví, ale uvnitř je opadané graffiti, které bylo škoda vyhodit. Proto tedy vznikla speciální kolekce 300 kusů šperků o hodnotě mezi 30 a 225 dolary. Mezi šperky najdete náhrdelníky, náušnice a manžetové knoflíčky.

„Je to úžasný projekt, kterého jsme součástí,“ říká Amy Peterson, spoluzakladatelka a CEO organizace Rebel Nell. „Šperky jsou jedinečným způsobem, jak zachovat a vzpomínat na dědictví muralistů, kteří po desetiletí zanechávali svou stopu na ikonické budově.“

Graffiti pro tuto kolekci bylo posbíráno z vestibulu a dalších podlaží Michiganského hlavního nádraží. Každý kus je tak originál.

Výnosy z této sbírky použijí COTS, nezisková organizace, která zajišťuje bydlení a další služby pro bezdomovce; Vista Maria, poskytující komunitní prostředky pro znevýhodněné děti a jejich rodiny; Love Runs, která zvyšuje prostředky k boji proti modernímu otroctví a obchodování s lidmi v Michiganu; a Covenant House, který poskytuje útočiště a podporu bezdomovcům, mladistvým.

Ford bude obnovovat hlavní nádraží Michigan v průběhu příštích čtyřech letech a jedná se o část z většího projektu zvaného Corktown zaměřeného na novou mobilitu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762