Nejluxusnější železniční linka na světě nenabízí Wi-Fi, aby si cestující užili digitální detox

Příchod chytrých telefonů způsobil, že je obtížné jet veřejnou dopravu, aniž by se většina cestujících nedívala do obrazovek telefonů. Navzdory tomu nejluxusnější železniční linka na světě Rovos Rail nenabízí svým cestujícím přístup k Wi-Fi (cestující mohou využívat mobilní telefon a fotit), aby si mohli cestující odpočinout a užít výlet dosyta.

Filmová režisérka Aimee Jennings nedávno vyrazila na cestu s Rovos Rail a vytvořila dokument, který zachytil její zážitek. Podle Jenningsové: „Našla jsem odpojení… zajímavé a všimla jsem si několika věcí. Záběry, které jsem natočila, byly dobře uvážené. Kompozice a rozmanitost mých záběrů se zvýšila.“

Pokud se cestující potřebují připojit k webu z jakéhokoli důvodu, mohou tak učinit prostřednictvím osobních hotspotů ve svých kabinách. Hlavní myšlenkou cesty je však umožnit cestujícím, kteří hledají digitální detox, aby si užívali služeb na palubě, scenérie a spojili se s ostatními cestujícími. Rovos Rail se od ostatních způsobů dopravy liší tím, že apelují na potřebu odpojit spotřebitele.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762