Autobusová stanice se přes noc mění v noclehárnu pro bezdomovce

Novozélandská společnost Auckland Transport (AT) bude každou zimu měnit svou autobusovou stanici Manukau na noční útočiště pro bezdomovce. Společnost spolupracovala na projektu s Armádou spásy a několika kostely. Projekt vznikl, když Armáda spásy žádala, aby místní podniky otevřely své dveře bezdomovcům poté, co během minulé zimy zemřelo několik bezdomovců ve spánku. V centru města Manukau pobývá 30-50 bezdomovců a dalších 20-30 žije ve čtvrti Manurewa.

Autobusová stanice Manukau přeměněná na noclehárnu se otevřela v dubnu a zásobila přibližně 15 bezdomovců jídlem a pitím, přibližně 50 bezdomovců zde přestávalo každou noc. Zhruba 90 procent bezdomovců byli muži ve věku 30-50 let, ale hrstka byla mladší 18 let. Noclehárna je otevřena od 22 hodin a zavírá se druhý den ráno v 7 hodin. Během devítihodinové otevírací doby dostali bezdomovci matraci, polévku k večeři a snídani. Armáda spásy poskytovala na místě služby a bezpečnost spolu s policisty a bezpečnostními pracovníky. Několik dobrovolníků Armády spásy zde také spalo každou noc.

Bezdomovectví je krize, která ovlivňuje města po celém světě. S rostoucími náklady na živobytí a mzdy, které tuto skutečnost neodrážejí, mnoho lidí není schopno si dovolit bezpečné místo k životu. Zatímco vlády na celém světě musí pracovat na změně této skutečnosti, společnosti mohou hrát svou roli k tomu, aby ulehčili život těm, kteří to potřebují.

Zatímco technologie se využívají velkými společnostmi k optimalizaci dosahu a zisku, nové inovace mají obrovský dopad na ty, kteří jsou v nouzi. Mnoho bezdomovců nemá přístup k počítači nebo chytrému telefonu, ale nové inovace jim umožňují dosáhnout lepšího života.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762