Domácí úschovna CleverPod za vás převezme dovoz potravin

Průměrná nákupní cesta trvá 41 minut. Vynásobte to průměrem 1,5 výletu za týden a průměrný člověk tráví ročně více než 53 hodin nakupováním potravin. Zatímco online nakupování roste rychle, přesto vyžaduje, aby někdo doma přijal nákup. Společnost Cleveron vyvinula robotickou úschovnu CleverPod, který je určen pro domácí použití.

CleverPod je osobní úschovna, která funguje prostřednictvím mobilní aplikace. Úschovna je nainstalována před domem. Dokáže přijímat rozvoz potravin, běžnou poštu i balíky, což eliminuje potřebu být doma, abyste si mohli doručení vyzvednout. Pro začátek Cleveron pracuje na pilotním projektu s estonským národním poštovním operátorem Omniva a mezinárodní doručovací společností DPD. Současně spolupracují se dvěma velkými estonskými supermarkety, Coop a Selver. Uživatelé si mohou pronajmout úschovny CleverPod a nechat si doručit potraviny a zboží pro domácnost.

Cleveron si představuje budoucnost tak, že CleverPod bude fungovat s internetem věcí. Například IoT lednička může informovat o nízké zásobě mléka a automaticky objednat další, které bude uloženo během dne do CleverPodu, aby bylo připravené pro uživatele k vyzvednutí, až se vrátí domů. Podle zakladatele společnosti Cleveron a CEI společnosti Arno Kütt: „V budoucnu budou roboty přebírat více úkolů za lidí, zejména těch méně chytrých úkolů, které lidé stejně nemají rádi.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762