V USA byla schválena neinvazní léčba obsedantně kompulzivní poruchy od BrainsWay

Technologie mění způsob, jakým lékaři ošetřují pacienty. Nejčastějším způsobem léčby jsou prášky a forma léčby, ale inovace poskytují lékařům čím dál větší počet alternativ. Což je dobrá zpráva i pro pacienty, kteří vždy nereagují na standardní léčbu pozitivně. Technologie vstoupila do lékařské sféry prostřednictvím různých aplikací. Mezi ně patří i virtuální realita, která léčí akrofobii nebo domácí zařízení, které umí detekovat rakovinu prsu.

Nyní izraelská technologická společnost BrainsWay představila neinvazivní léčbu OCD (Obsedantně kompulzivní porucha), kterou schválil americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Léčba, označovaná jako první svého druhu, doufá, že přinese novou éru léčby neurologických poruch. Inovace by mohla rovněž léčit další nemoci, jako je například depresivní porucha (MDD), kterou FDA schválil v roce 2013.

BrainsWay používá hlubokou transkraniální magnetickou stimulaci (Deep Transcranial Magnetic Stimulation) k léčbě OCD. Léčba provádí magnetickou stimulaci frontálních mozkových struktur a sítí. „H7-coil“ umožňuje neinvazivní kontakt s dříve nedosažitelnými oblastmi mozku. Tvůrci společnosti BrainsWay zdůrazňují výhody oproti jiným možnostem léčby OCD jako ambulantní léčba, která je obecně dobře snášená a má minimální vedlejší účinky. Studie zjistila, že po šesti týdnech léčby došlo ke statisticky významnému zlepšení pro aktivní skupinu. Zlepšení pokračovalo jeden měsíc po ukončení léčby v desátém týdnu pokusu. Z těch, kteří se podíleli na studii, bylo 38,1 % pacientů dosáhlo reakce více než 30% snížení závažnosti příznaků.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766