Digitální učitel Will vzdělává děti o obnovitelné energii

Vector, energetická společnost z Nového Zélandu, spolupracuje se společností Soul Machines zaměřující se na umělou inteligenci, aby společně vytvořili digitálního učitele Williho pro výuku dětí o obnovitelné energii. Will je avatar na obrazovce, kterého studenti mohou vidět na počítači, tabletu nebo mobilním telefonu. Technologie vyvinutá společností Soul Machines využívá umělý nervový systém (Artificial Nervous System), který je autonomní animační platformou. Platforma napodobuje způsob, jakým působí lidský mozek a nervový systém.

Digitální učitel je součástí projektu společnosti Vector „Buďte udržitelní s energií“, který vzdělává děti o energii. Je k dispozici bezplatně všem školám, které využívají energii právě od společnosti Vector a od roku 2005 tak pomohla vzdělat více než 125 000 dětí. Učí studenty o různých formách obnovitelné energie, jako je solární, větrná a geotermální energie. Chcete-li otestovat vědomosti o tématech, tak se Will ptá na otázky typu: „Jak dlouho trvá slunečnímu světlu, než dorazí na Zemi?“

Nikhil Ravishankar, Chief Digital Officer ve společnosti Vector, uvedl: „Používání digitálního člověka je velmi přesvědčivá metoda pro poskytování nových informací lidem. A vkládám naději v tuto technologii jako prostředek k tomu, abychom do budoucna přinesli finančně efektivní, bohaté a vzdělávací zkušenosti.“

Digitální učitelé by mohli hrát důležitou roli ve vzdělávání, což umožní, aby vzdělání bylo cenově dostupné a přístupné po celém světě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762