Projekt GoCube vytvořil chytrou Rubikovu kostku

Rubikovu kostku zná nejspíš každý. Tato trojrozměrná hračka kostky byla vynalezena v roce 1974 maďarským sochařem a architektem Ernő Rubikem. Do roku 2009 se krychle stala světově nejprodávanější logickou hrou. Nyní byla tato ikonická hračka přepracována tak, aby byla „chytrá“. GoCube, vyráběná herní společností Particula, je propojená krychle, která dokáže přidávat další výzvy – a také extra pomoc – k tradiční rubikově kostce.

GoCube obsahuje senzory pro sledování a měření aktivity, včetně polohy každé kostky. Dodává se s aplikací, která poskytuje analýzu a zobrazení v reálném čase, stejně jako interaktivní výukové programy zaměřené na učení a řešení problémů. Kostka používá dobíjecí baterii a připojuje se k aplikaci přes Bluetooth. Senzory GoCube dokáží měřit prvky hratelnosti, jako jsou otáčky za sekundu, počet pohybů a čas dokončení. Systém může také sledovat přesné pohyby a historii krychle a umožňuje hráčům sledovat jejich výkony, silné a slabé stránky.

Zakladatel a CEO společnosti Udi Dor vysvětluje, že společnost „chtěla vytvořit něco, co je pro někoho zábavné a nabízí nové zkušenosti pro hráče všech úrovní.“ Aplikace tak umožňuje i multiplayer mode, kde si s jednou kostkou mohou porovnávat síly více hráčů. GoCube dokončila kampaň na Kickstarteru, kde společnost několikrát překonala svůj cíl. GoCube se bude prodávat přibližně za 119 dolarů a bude k dispozici v roce 2019.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762