Cannes Lions představil novinky pro rok 2019

Mezinárodní festival kreativity Cannes Lions oficiálně zahájil registrace delegátů pro další ročník festivalu a s tím se objevilo i několik novinek. První z nich je, že se bude předávat i nové ocenění Creative Strategy Lion, které bude oslavovat myšlenku skrývající se za nápadem, jak strategické plánování dokáže nově vymezit značku, přetvořit její byznys a ovlivnit spotřebitele nebo širší kulturu.
Dále se bude předávat ocenění Entertainment Lion for Sport, které bude oslavovat kreativitu, jenž využívá pozoruhodnou sílu sportu a eSportu pro značky.

Simon Cook, VP Creative Excellence k tomu dodává: „Každý z těchto lvů představuje posun podoby průmyslu a nyní nastal ten správný čas, abychom tyto disciplíny ocenily prostřednictvím našich ocenění. S rostoucím tvůrčím komunikačním ekosystémem bude Creative Strategy Lion zdokonalovat a definovat význam strategie v tvůrčí vizi, zatímco Entertainment Lion for Sport bude věrně šířit obsah a komunikaci kolem tohoto jedinečného globálního trhu.“

Spolu s tím bylo oznámeno rozhodnutí odebrat kategorii Product Design Lions, která se roztříští mezi Design Lions and Innovation Lions.

Zároveň se objevily podrobnosti ohledně obsahu programu, které budou klasicky rozděleny do devíti „tracks“ Craft, Communication, Experience, Reach, Impact, Good, Innovation, Health a Entertainment. Agenda by měla jít více do hloubky a měla by být mnohem interaktivnější než předtím. Návštěvníci se setkají s více případovými studiemi, Q&A sezení a debat. Mezi tématy se má objevit dopad kreativity, transformace průmyslu, digitální transformace, kreativní strategie, etika, transparentnost apod. Lidé z celého světa mohou do 14. prosince 2018 přihlašovat náměty na přednášky a řečníky. Cannes Lions International Festival of Creativity se bude konat od 17. do 21. června 2019. Další informace naleznete na www.canneslions.com.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762