V hotelu Yotelpad obsluhuje hosty robotický majordomus

Hotel YOTELPAD v Miami bude první americkou pobočkou mateřské společnosti YOTEL, ve kterém bude součástí týmu robot, jenž bude pomáhat ostatním a poskytovat služby obyvatelům a hostům ve 222 pokojích. Cílem je změnit zážitek v oblasti služeb zákazníkům, proto hotel k lidskému personálu přidává flotilu Techmetic robotů.

Techi Butler je schopen nést 35 kilogramů, umí vést rozhovor v různých jazycích a dialektech, jezdit výtahem, hrát hudbu a rozdávat předměty hotelovým hostům. V současné době představí YOTEL jednoho ze svých robotických majordomů v prodejní galerii a cílem je mít do roku 2020 k dispozici tři různé typy robotů, které budou obsluhovat hosty.

Dva ze tří robotů budou k dispozici pro obyvatele a jeden pro hosty a všechny tři budou dostupné lidem prostřednictvím aplikace.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762