Technologie blockchainu snižuje diskriminaci při náboru zaměstnanců

Využití blockchainu se rozšiřuje čím dál více. Nyní by se mohl stát i nástrojem pro získání ideálního zaměstnance. TalentSnap toho chce dosáhnout se svým vlastním softwarem, který by mohl narušit celý HR průmysl.

TalentSnap vyvinul FitScore, algoritmus, který staví profily kandidátů a zaměstnavatelů. Tento systém využívá strojové učení k propojení správného kandidáta s dokonalým týmem na základě jeho talentu. TalentSnap se domnívá, že to sníží diskriminaci v náborovém procesu.

FitScore využívá počítačové zpracování přirozeného jazyka pro získání veřejně dostupných datových sad, jako jsou profily LinkedIn a Twitter. Profily kandidátů budou přizpůsobeny výpisům pracovních pozic a online profilům firem. Kandidáti obdrží určité skóre do 100 k určení jejich způsobilosti pro danou pracovní pozici.

Blockchain Ethereum (ETH) poskytne páteř blockchaunu. To nejen šifruje proces, takže je méně zranitelný vůči hackům, ale také decentralizuje proces. Kryptoměny běží na sérii uzlů, přičemž každá transakce musí být ověřena jinými uživateli. „Chytrá smlouva“ bude dohlížet na proces náboru. Jedná se o ověřený kód s časovým razítkem, který bude vždy zachovávat jeho integritu. TalentSnap proto tvrdí, že blockchain brání velkým technologickým společnostem, aby hromadily rozsáhlé sady osobních dat za účelem zisku.

TalentSnap spouští své vlastní tokeny TalentSnap (TSC) pro napájení sítě. TSC jsou v současné době k dispozici pro nákup ICO (Initial Coin Offering) na webu TalentSnap.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762