Ultrazvuk na vajíčka dokáže analyzovat pohlaví kuřecího embrya

Nová technologie zvaná EggXYt tvrdí, že dokáže detekovat pohlaví embryí kuřat bezprostředně po snesení vajíček a předtím, než vstoupí do 21denního inkubačního procesu. Kuřecí průmysl chová dvě různá plemena: kuřata na pečení, která poskytují co nejvíce masa, a nosnice, které kladou co nejvíce vajec. V současném chovu drůbeže jsou méně žádoucí samčí nosnice. Je to proto, že nemohou klást vejce, a nejedná se o velká plemena, která by se mohla prodávat jako drůbež.

EggXYt funguje jako ultrazvuk pro vejce tím, že se chová jako nástroj pro úpravu genů pro farmáře. K využití této technologie farmáři implantují do porodních nosnic identifikátor. Identifikátor se projeví pouze v případě, že se jedná o samčí vejce kuřata. Skenovací technologie EggXT identifikuje, zda jsou vajíčka samčí a samičí. To pomáhá farmám soustředit se na inkubaci samičích vajec.

Tvůrci EggXT tvrdí, že inovace by ušetřila více než 7 miliard kusů ročně zabráněním zbytečné inkubace. Společnost se domnívá, že prodej neinkubovaných samičích vajec přinese více než 7 miliard vajec ročně v rámci celosvětového zásobování potravin. Tento proces by mohl průmyslu ušetřit stovky milionů dolarů ročně tím, že nebude plýtvat polovinu své líhnoucí kapacity. Také se sníží náklady na práci tím, že nepotřebuje lidi na konci linky, kteří by identifikovali a zabili samčí kuřata.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762