Taxikářský startup InDriver dovoluje určovat předem cenu řidičům i cestujícím

InDriver chce, aby tradiční obchodní model sdílené jízdy byl o něco zajímavější. Startup, který sídlí v Rusku, nejenže umožňuje lidem určovat si množství peněz, které chtějí utratit za svou cestu, ale také umožňuje řidičům, na tuto cenu reagovat svou vlastní nabídkou.

Koncept aplikace začal na sociálních sítích, jako reakce frustrovaných lidí na navyšování tarifů taxikářů, protože odmítli platit vysoké ceny, a nakonec spojili své síly s podnikatelem Arsenem Tomskym. Zatímco InDriver debutoval v Rusku a rychle se rozšířil do Latinské Ameriky, nedávno vstoupil do USA, a to díky 10 milionům dolarů z financování od Lee Capital.

InDriver doufá, že se do konce roku 2019 rozšíří do 30 zemí, a to i přes silnou konkurenci mnoha dalších aplikací. Zatím se startup opíral spíše o sociální sítě a WoM marketing než o tradiční marketingové cesty, což mu umožnilo přinést nové zákazníky za relativně omezený rozpočet.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762