Supermarket New Seasons vytváří věrnostní program na základě omnichannel dat

New Seasons je supermarket, se kterým se najdete západní pobřeží Spojených států. Ten navrhl vnímavý způsob, jak používat spotřebitelská data jako součást svého nového věrnostního programu, který je posílen novým CRM řešením poskytovaným společností Clutch, jenž se zaměřuje na zákaznická data a věrnostní služby.

New Seasons bude mít přístup ke všem transakcím a věrnostním údajům na jednom místě, což pomáhá značce budovat obchodní rozhodnutí na základě chování a nákupů zákazníků, díky čemuž může poskytnout nejžádanější nabídky. Tento typ dat už pomáhá při navrhování rozložení nabídky, protože s tím může pracovat na základě návyků a potřeb zákazníků, aby supermarket poskytl lepší nákupní zkušenost.

„Podpora našich zákazníků a komunit, ve kterých žijí, je nedílnou součástí našeho základního poslání jako značky,“ uvedla Katie MacDonaldová, ředitelka marketingu New Seasons Market. „Technologie od společnosti Clutch nám může pomoci zcela novým způsobem lépe porozumět jejich potřebám.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762