Alibaba spouští online zdravotnické služby a prodej léků

V Číně se přístup ke zdravotní péči může lišit v závislosti na tom, v jakém regionu žije pacient. Tato velká země se také setkává s nedostatkem lékařů. Společnost Alibaba se pokouší vyřešit obě tyto výzvy svým novým zdravotním programem, který nabízí on-line lékařské konzultace a doručení léků do jednoho dne.

Alibaba, která již vyniká v oblasti technologií, obchodů a maloobchodních prodejen, učinila ze zdravotnictví jako součást své nové maloobchodní strategie. Díky společnosti Taobao Marketplace mohou uživatelé požádat o konzultaci nebo o nalezení léků. Léky budou doručeny téměř okamžitě – společnost tvrdí, že veškeré lékařské objednávky dorazí během 30 minut po objednání v průběhu dne a během hodiny, pokud je objednávka učiněna v noci.

Alibaba není jediný konglomerát, který vstupuje do zdravotnictví – Amazon nedávno začal pracovat na plánu nabízet vlastní služby. Nicméně Alibaba má v úmyslu se svou službou podporovat systém primární péče v Číně, přičemž využívá svého širokého dosahu, aby poskytla lepší standardy péče prostřednictvím telemedicíny.