Nestlé nabízí zákazníkům výživové plány na základě jejich DNA testu

Globální potravinářská a nápojová společnost Nestlé začlenila do svého podnikání zájem spotřebitelů o zdraví a personalizaci tím, že nabízí produkty a výživové plány založené na jednoduchých krevních testech a mapování DNA. Program Nestlé Wellness Ambassador v současné době funguje v Japonsku a má zhruba 100 000 členů.

Program má základ na sociálních sítích skrze komunikační aplikaci Line. Členové zapsaní do programu v aplikaci mohou sdílet fotografie své stravy a dostávat doporučení pro zlepšení životního stylu a výživy. Tato funkce umožňuje společnosti Nestlé, aby využila umělou inteligenci v rámci svého programu Wellness Ambassador. Na základě údajů jednotlivců přizpůsobí program plán výživy na míru pro jejich potřeby, včetně doplňků a výživových pomůcek pro smuuthie, stejně jako čaje a malé občerstvení bohaté na živiny a vitamíny, což může stát zhruba 600 dolarů ročně.

Spolu s nabídkou řešení pro zlepšení zdraví začala společnost Nestlé také měnit své recepty a investovat do startupů zaměřených na zdraví, jako je například Sweet Earth Foods. Rozhodnutí více než 150 let staré společnosti zaměřit se více na poskytování zdravějších možností stravování a vlastních dietních plánů doufá, že využije zájem spotřebitelů o zdravé jídlo a bydlení obecně, což může ve výsledku značce sloužit svým zákazníkům.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762