Designér Kevin Chiam navrhl kuchyňské potřeby pro nevidomé

Když Kevin Chiam vypomáhal na Singapore Association of the Visually Handicapped (Singapurské sdružení pro nevidomé), tak si všiml, že někteří její členové mají jizvy na rukou. Zjistil, že je to způsobeno prací s ostrými nebo horkými předměty v kuchyni. Jako tehdejšího studenta průmyslového designu na National University Of Singapore ho to inspirovalo k navržení speciální sady kuchyňských potřeb zvané Folks.

Tato sada obsahuje nůž, který má ochranný kryt chránící uživatele při řezání. Pracovní desku, která usnadňuje přenos nakrájeného jídla. Kruh na sporák, díky kterému nevidomí rozpoznají kraj horkého hořáku. Víko na hrnec, se kterým rozpoznají otvor na páru a také brání nadměrnému rozlití horké vody. A nakonec se v sadě nachází čajová lžička, která je opatřena plovákem, díky čemuž upozorní nevidomého, že hladina kapaliny v šálku je dostatečně vysoko. Díky této sadě nevidomí eliminují kontakt s horkými a ostrými předměty.

Kevin Chiam pro pořad Made In Singapore sdělil, že nyní potřebuje získat 40 000 dolarů, aby mohl sadu uvést na trh.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762