Cestujícím na pražském letišti pomáhá robot Master Pepper

Praha se zařadila mezi další města, kde na letišti bude cestujícím pomáhat robot. V Istanbulu je to robot Nely, ve městě Inčchon pomáhá robot od společnosti LG a dokonce samotná letecká společnost KLM představila svého vlastního robota Care-E. Na pražském Letišti Václava Havla to bude robot Pepper, za kterým stojí společnost SoftBank Robotics.

Master Pepper se na českém letišti objevil díky spolupráci mezi společnostmi Letiště Praha a Mastercard (proto nese robot jméno Master Pepper). Ten bude cestujícím k dispozici na Terminálu 2 za bezpečnostní kontrolou a jeho úkolem bude pobavit cestující a poskytnout jim základní informace v angličtině nebo v češtině prostřednictvím dotykového tabletu. Na vyžádání zatančí nebo pořídí vaše selfie.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762