Startup [n]fibrecare vytvořil první chytrou pleťovou masku na světě

Jedním z problémů současných pleťových masek je bezesporu nepraktická a časově náročná aplikace. Na tento problém se zaměřil český startup [n]fibrecare, který vytvořil první chytrou pleťovou masku na světě. Využívá totiž nanotechnologii k vytvoření suché plátýnkové masky, která při kontaktu s navlhčenou pletí aktivuje nanovlákenný transportní systém, díky čemuž do pokožky dodá potřebné aktivní látky. K tomu vám stačí pouhých 8 minut.

Tato technologie je výsledkem šesti let výzkumu efektivního přenosu látek do kůže, kdy nanovlákenná maska aktivní látky pečlivě chrání uvnitř jednotlivých vláken a propustí je teprve tehdy, když přilne k pleti. [n]fibrecare aktuálně nabízí čtyři produkty pro ženy: dvě masky pro preventivní a korektivní péči a dvě pro zklidňující a podpůrnou péči. V budoucnu by se údajně měly objevit i produkty pro může. Startup [n]fibrecare navíc nedávno vyhrál hlavní cenu FutureNow Startup Awards, díky čemuž obdržel 20 tisíc eur.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762