Elektřinou poháněné létající auto Flyer může řídit každý

Mnoho společností nyní pracuje na vytvoření prvního masově vyráběného létajícího auta na světě. Společnost Kitty Hawk, za kterou stojí spoluzakladatel Googlu Larry King, odhalila svůj první létající stroj Flyer.

Design zařízení Flyer usnadňuje létání pro rekreační účely přes vodu a nezatížené oblasti. Létá rychlostí 30 km/h ve výšce 3 metry nad zemí. Tvůrci Flyer doufají, že pomohou zažít svobodu létání více lidem. Elektrické letadlo si získalo popularitu na internetu díky videu YouTubera Caseyho Neistata.

Flyer pohání elektromotory, které jsou výrazně tišší než jakékoliv ekvivalenty fosilních paliv. Když je Flyer ve vzduchu, tak zní jako sekačka na trávu nebo hlasitý rozhovor. Letoun má rozpětí křídel 13 metrů a je poháněn 10 nezávislými vztlakovými vrtulemi pro vertikální vzlet a přistání. Federální úřad pro letectví nevyžaduje registraci letadel nebo pilotní certifikaci pro pilotování Flyer. Letecký výcvik je však velmi podporován. Životnost baterie závisí na hmotnosti pilota, faktorech prostředí a rychlosti, ale let trvá zhruba 12-20 minut při rychlosti 30 kilometrů za hodinu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762