Sociální robot pomáhá snižovat úzkost u dětí s autismem

Často zde zmiňujeme inovace, které usilují o silnější dopad při změně světa k lepšímu. LuxAI je divize z univerzity v Lucemburku, která rozvíjí interaktivní sociální roboty pomocí umělé inteligence. Jejich nový robot – QTrobot – učí dovednosti dětem s autismem. QTrobot má za cíl zlepšit úroveň pozornosti a angažovanosti dětí s autismem, stejně jako snížit úzkost a rušivé chování.

QTrobot je humanoidní robot s LCD displejem a robotickými rameny. Výrazná tvář a pohyblivé ruce umožňují společenskému robotovi napodobovat emoce. Tímto způsobem může QTrobot pomáhat dětem s autismem rozvíjet jejich schopnost rozpoznávat emoce. Děti mohou používat doprovodné dětské tabletové rozhraní a komunikovat s robotem, aby získaly vizuální zpětnou vazbu.

QTrobot také přichází s uživatelsky příjemným grafickým rozhraním, které je kompatibilní se systémem Android. To umožňuje profesionálům provozovat sezení pomocí sociálního robota a vytvářet vlastní učební osnovy s dětmi s autismem. Kromě toho QTrobot obsahuje předprogramované vzdělávací osnovy, které se zaměřují na budování různých dovedností, které pomáhají dětem s autismem stát se více nezávislými a společenskými. Ty byly vyvinuty na základě mnohaletého výzkumu trénování s dětmi s autismem. LuxAI představil své poznatky na konferenci RO-MAN 2018 konané koncem srpna v Číně.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762