Dron od IBM rozváží kávu na vyžádání

Technologická společnost IBM nedávno patentovala návrhy dronu, který může rozvážet horkou kávu na vyžádání. Patent obsahuje různé možné způsoby dodávání kávy. Jeden z nich zahrnuje provaz připojený k šálku a dron poté uřízne provaz, jakmile ho doručí na místo. Jiný dron zase nalévá kávu do šálku, nebo doručí kávu v zapečetěném sáčku. Patentové přihlášky zahrnují také návrh gimbalu, který udržuje pohár ve stabilní poloze a a vestavěný ohřívač. Snad nejzajímavější částí uvedené v patentu je však to, že dron umí detekovat únavu člověka a dodá kávu bez přivolání.

Patent uvádí, že dron by mohlo fungovat tím, že „použije jeden nebo více senzorů připojených k UAV (bezpilotní letadlo)…, který identifikuje jednotlivce mezi lidmi, kteří mohou mít předem určený kognitivní stav, založený na datech snímačů a UAV létá individuálně… aby doručil nápoj.“ Jinými slovy dron létá kolem, aby našel lidi, kteří potřebují kávu. Podrobnosti v přihlášce naznačují, že dron použije snímače pro shromažďování údajů o energii a náladách člověka. Indikátory, jako jsou výrazy obličeje, gesta a dilatace, by pomohly dronům mapovat úrovně hladiny energie. Zařízení typu Fitbit mohou také může pomoc sledovat metriky.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762