Bezpečnostní router Winston zašifruje veškerou vaši online aktivitu

Ochrana soukromí a ochrana dat se stala hlavní obavou každého, kdo používá internet. Incidenty, jako například facebookový skandál společnosti Cambridge Analytica, zvyšují povědomí o ochraně soukromí na internetu a mnoho bezpečnostních řešení vyžaduje komplikovaný software, což může být pro většinu lidí bariérou. Nicméně Winston, startup z amerického Chicaga, nyní vyvíjí řešení, se kterým doufá, že bude snadný pro všechny. Hardwarové zařízení nazývané Winston, je umístěno doma u uživatele. Konkrétně připojeno ke kabelovému modemu nebo bezdrátovému routeru. Přitom umí chránit všechny uživatele před hacknutím nebo sledováním.

Winston je pojmenován podle Winstona Smitha, protagonisty dystopického románu 1984 George Orwella. Winston pracuje na decentralizované platformě postavené na Ethereum. Platforma šifruje připojení k internetu, aby zakrývalo IP adresu a fyzickou polohu uživatelů od firemního a vládního dozoru, stejně jako od hackerů. Může také zvýšit rychlost internetového připojení uživatelů tím, že zablokuje reklamy, které je pronásledují po internetu. Streamování je také přátelské.

Zakladatel společnosti Winston, Rich Stokes, je bývalým podnikatelem v oboru adtech. Inspirace k produktu nastala, když viděl z první ruky, jak snadné je pro firmy shromažďovat informace o komkoliv. Chtěl vytvořit řešení, které „by bylo dostatečně silné pro NSA, ale z hlediska ovládání bylo dost jednoduché i pro mámu“. Zařízení je v současné době ve výrobě a bude k dispozici později v roce 2018.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762