Virtuální asistent pomáhá turistům zorientovat se v Londýně

Zorientovat se v Londýně může být pro turisty docela matoucí. I když si navrhnou plán cesty, tak nemusí stihnout všechny místa, která chtějí navštívit. Proto se nová cestovatelská aplikace Lewis, která využívá umělou inteligenci, chová jako osobní concierge, aby cestovatelé nejlépe využili svou návštěvu města.

Aplikace funguje jako chatbot, který mluví s uživatelem přes Facebook Messenger. Je použitelný ve větší části Londýna, protože pokrývá všech šest letišť a umí se zorientovat v devíti vybraných turistických oblastí s nabídkou 45 oblíbených atrakcí. Lewis také odkloní uživatele od davů a dlouhých front, protože má za cíl umožnit cestujícím vidět město efektivním způsobem a současně pomáhá snížit dopravní zácpy.

Vzhledem k tomu, že značky čím dál více využívají Facebook Messenger jako užitečné řešení k nabídce UI asistenta, tak Lewis doufá, že osloví cestovatele a poskytne jim osobní tipy na vyžádání. Služba je dostupná na více platformách fungujících na aplikacích.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762