Supermarket Wegmans nabízí nevidomým mobilního průvodce po obchodě

Supermarket Wegmans, se kterým se setkáte na východním pobřeží Spojených států, navrhl mobilní aplikaci, která pomáhá zrakově postiženým zorientovat se v jejich obchodech snadněji. Aplikace Aira spojuje kameru chytrého telefonu se vzdáleným agentem, který naviguje zákazníky mezi regály, aby našli to, co potřebují.

Aplikace zdarma využívá kombinaci živého přenosu, mapování a GPS technologie, stejně jako informace o produktech a obchodech z webu. Wegmans je první supermarket, který umožňuje tento druh techniky ve svých obchodech. Aira je již k dostupná na vysokých školách a letištích po celé zemi, je zdarma a je k dispozici ve všech 97 pobočkách Wegmans po východním pobřeží USA, včetně New Yorku, Pensylvánie, Marylandu a Massachusetts.

Jednoduché každodenní úkoly, jako je nákup potravin, jsou pro nevidomé a zrakově postižené velmi obtížné. Wegmans doufá, že to změní pomocí aplikace Aira.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762