Automobilka nabízí asistenční služby, aby podpořila loajalitu zákazníků i po nákupu

Britský výrobce automobilů SsangYong Motors U.K. uzavřel spolupráci s firmou Allianz Partners U.K., která povýší a prohloubí zákaznickou zkušenost u lidí, kteří si koupí auto. Program, který začíná 1. září, umožňuje zákazníkům, jenž si zakoupí vozidlo od SsangYong, aby bezplatně získali od společnosti Allianz jeden rok zdarma na asistenční služby.

SsangYong si také pohrává s dalšími možnými příležitostmi v rámci tříletého partnerství mezi oběma společnostmi. Jedna taková myšlenka se zaměřuje na stávající vlastníky značkových vozidel, kteří by v ideálním případě byli schopni aktivovat pomoc od Allianz na silnici podle dané potřeby. Jiný by dal majitelům automobilů, kteří mají rok zdarma asistenčních služeb, aby si danou službu za poplatek prodloužili.

V zájmu udržení spokojenosti stávajících zákazníků a získávání nových, společnost SsangYong doufá, že spojí své síly s ještě více značkami, jako je Allianz, které nabízejí relevantní a cenné služby.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762