ASOS pomáhá mladým ženám v Keni se vzděláním tak, že poskytuje znovu použitelné hygienické vložky

Jednu z věcí, které lidé v zemích prvního světa mohou považovat za samozřejmost, je okamžitá dostupnost sanitárních výrobků. Mnoho mladých žen v Keni ale musí kvůli nedostatečnému přístupu k těmto produktům vynechat školu. Ve snaze zabránit tomu, aby dívky vynechávaly hodiny učení, tak ASOS uzavřel spolupráci se společností SOKO Community Trust, aby vytvořila Kujuwa Initiative, která zajišťuje zdravotní výchovu účastníkům programu, aby podporovala ženy.

Program začíná tím, že ASOS poskytne zbytky vystřižených kusů z oblečení ze své kolekce Made in Kenya. SOKO Community Trust pak použije tyto výstřižky pro vytvoření umývatelných a opakovaně použitelných vložek. Vložky budou vloženy do sady se dvěma páry bavlněného spodního prádla, kostkou mýdla a pracího pytle.

Problém mladých dívek, které kvůli menstruaci vynechají školu, se označuje jako „období chudoby“. Kujuwa initiative se snaží odstranit tuto překážku ve vzdělávání žen a podpořit je v tom, aby dosáhly svého potenciálu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762