Komunikační aplikace Line vytvořila vlastní směnárnu s kryptoměnami

Populární japonská komunikační aplikace Line skočila na trh s kryptoměnami se svou obchodní službou Bitbox. Tato iniciativa umožňuje obchodování se 30 různými kryptoměnami a byla spuštěna dne 16. července.

BitBox si účtuje 0.1 % poplatku z převodu a bude podporovat Bitcoin, Bitcoin Cash, Ether a Litecoin. Navíc aplikace bude dostupná v 15 jazycích. Služba kvůli regulacím zatím nebude k dispozici v Japonsku a USA, což jsou pro značku bohužel dva z největších trhů s kryptoměnami. Navíc služba neumožní obchodování s měnami s nuceným oběhem, což znamená, že kryptoměny mohou být vyměňovány pouze za jiné kryptoměny.

Aplikace Line měla úspěch s dalšími verzemi, jako je uvedení Line Pay, které získalo více než 40 milionů registrovaných uživatelů. Společnost doufá v podobný úspěch s Bitboxem. Line prosazuje tuto službu navzdory předpisům a omezením kvůli současnému velkému zájmu o kryptoměny. Line doufá, že pokud získá jen zlomek z více než 200 milionů uživatelů, kteří obchodují s měnami, tak program bude úspěšný.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766