Wikipedia sbírá peníze na provoz prostřednictvím prodeje vlastního trička

Od svého vzniku v roce 2001 změnila Wikipedia způsob jakým uživatelé na internetu přistupují k informacím. Webová stránka zůstala od spuštění dostupná zdarma, což znamená, že její vlastníci potřebují najít způsoby získávání finančních prostředků. Nejnovější úsilí má podobu spolupráce s módní značkou Advisory Board Crystals.

Wikipedia spolupracuje s ABC na výrobu bílého trička s dlouhým rukávem, kterou společnost nazývá svou „první opakovanou fyzickou reprezentací Wikipedie“. Veškerý výtěžek z prodeje triček půjde do nadace Wikimedia Foundation, která udržet stránky dostupné zdarma. Webová encyklopedie je nadšená z této spolupráce a říká: „Jako nezisková organizace, Wikipedia a související bezplatné vědomostní projekty Wikimedia Foundation jsou podporovány především dary. Pomozte nám udržet svobodu poznání.“

Fundraising může být obtížný pro neziskové organizace. Vytvořením značkového oblečení, Wikipedia doufá, že zapojí uživatele i zvýší povědomí o své kampani. Trička je možné zakoupit prostřednictvím webové stránky značky ABC.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762