Robot Nely poskytuje informační a emocionální podporu cestujícím na istanbulském letišti

Pro mnoho lidí je letiště stresová záležitost a nezkušené cestující může zmást řada kontrolních bodů a inspekcí následovaná stresem při pokusech organizovat další aspekty cesty, zejména pokud cestujete po celém světě. Letiště v Istanbulu se to však nově snaží změnit tím, že zavede společenského robota Nelyho, který bude cestujícím pomáhat s různými potřebami poté, co projdou celnicí na mezinárodním terminálu.

Robot Nely nejen umí poskytnout informace jako je předpověď počasí, dopravní aktualizace a hotelové rezervace, ale robot je také vybaven umělou inteligencí, jako je rozpoznávání obličeje a hlasu, a je schopna chápat a interpretovat emoce. Tyto funkce se pokoušejí zlepšit sociální spojení, které mají lidé s roboty během rutinních interakcí, s nadějí, že povzbudí více lidí k jejich použití v budoucnu.

Přítomnost robota Nely je určena k zefektivnění zážitku cestujících na letišti, aby poskytoval odpovědi a podporu na vyžádání. Kromě toho má robot, s nímž mohou mít zákazníci společenskou nebo emocionální interakci, za účelem poskytnutí společnosti, která někomu může během cestování chybět. Turecko má navíc plány na zavedení dalších robotů, jako je Nely, na řadu dalších veřejných prostorů, včetně hotelů, bank a nákupních center.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762