Mercedes-Benz zobrazuje komplimenty kolemjdoucím pomocí digitálních světlometů

Automobilka Mercedes-Benz nedávno představila inovativní technologii světlometů, která může nabízí překvapivé funkce. Systém se nazývá Digital Light (digitální světlo) a může být použit k projekci zpráv na cestu před vozem.

Ve své poslední kampani této funkce automobilka použila světlomety k zobrazení zpráv kolemjdoucím na ulici, zobrazovala jim komplimenty a povzbudila. LED technologie má více než jeden milion mikroreflektorů, které umožňují přesnost potřebnou pro zobrazení vzorů a písmen.

Zatímco schopnost vytvářet slova je zábava, Mercedes také chce, aby zákazníci věděli, jak systém pracuje na zlepšení bezpečnosti: „S rozlišením přesahujícím jeden milión pixelů v jednom světlometu vytváří Digital Light nejen ideální světelné podmínky pro každou jízdní situaci, ale také rozšiřuje vizuální podporu od asistenčních systémů,“ dodává Ola Källenius z Daimler AG.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762