Výrobce nápojů Diageo představil jedlá brčka s příchutí

Ve snaze snížit množství plastového odpadu zakazují hodně měst a podniků plastová brčka. Podle The Last Plastic Straw je každý den v USA vyhozeno více než 500 milionů plastových brček. Mnoho z nich prochází se přes kanalizaci dostane do oceánů a řek. Diageo, jeden z největších výrobců nápojů, vyrobil jedlé brčko, které dodává ke svým nápojům.

Na rozdíl od jiných typů jedlých brček doplňují brčka od Diageo konkrétní nápoje s danou příchutí. Takže brčko s příchutí limetky se hodí ke ginu s tonikem nebo vodce s brusinkou. Mezi dalšími příchutěmi najdete i čokoládu, která se hodí pro Baileys koktejl s kávovým laté nebo citrónové brčko pro rum s Coca-Colou. Diageo také zapřísahal, že budou v budoucnu v rámci svého podnikání používat pouze znovu použitelná, kompostovatelná nebo biologicky odbouratelná brčka a míchadla.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762