Víceúčelový hydrant funguje i jako veřejné pítko

Dimitri Nassisi, absolvent designu na Ecole Cantonale d’Art de Lausanne (ÉCAL) v Lausanne ve Švýcarsku, navrhl víceúčelový požární hydrant. Požární hydrant je vybaven systémem s dvojitým ventilem a je použitelný k hašení požárů nebo žízně. Tím, že sníží tlak ventilů, tak hydrant funguje jako pitná fontána jak pro lidi, tak pro psy. Když požárníci potřebují hydrant k boji s požáry, tak mohou plně otevřít oba ventily. To jim umožňuje vypustit vodu pod vysokým tlakem.

Dimitri Nassisi si pro svůj projekt Drinking Hydrant zvolil jasně modrou barvu. Jeho volba barvy zajišťuje, že hydrant vynikne, protože věří, že pitné fontány ve Švýcarsku jsou často příliš diskrétní a těžko se hledají. Svůj „pitný hydrant“ navrhl podle stejného postupu výroby běžných požárních hydrantů. Hydrant je ze železa a jako běžný požární hydrant je možné ho odstranit bez náročné práce na cestě.

Kromě boje proti požárům a pomoci lidem doplnit tekutiny, najdete na kraji hydrantu misku pro psy. Voda v misce pro psy je naplněna přetékající vodou, takže fontána minimalizuje plýtvání vodou. Navíc je pitný hydrant také šetrný k životnímu prostředí, protože funguje jako místo pro doplnění lahví. To snižuje použití plastových lahví na jedno použití.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762