Chytrý náramek dokáže monitorovat počet krevních buněk

Inženýři z univerzity Rutgers udělali další krok vpřed oblasti sledování zdraví. Jejich wearable zařízení vybaveno biosenzorem, který dokáže počítat částice jako jsou například krevní buňky. Aktuální wearables zařízení měří jen hrst fyzických dat, jako je srdeční frekvence a úrovně určitých aktivit. Tento náramek obsahuje flexibilní obvodovou desku a biosenzor, který je tenčí než jeden lidský vlas. Vzorky krve se získávají pomocí jednoduchého malé jehly. Začlenění této technologie do takových modelů by umožnilo rychlé a přenosné výsledky krevních testů.

To by mohlo být velkým průlomem v oblasti zdravotnických wearables zařízení. Vedoucí autor Abbas Furniturewalla uvedl: „Schopnost nositelného přístroje sledovat počet různých buněk v našem krevním řečišti by posunula sledování osobního zdraví na další úroveň.“ Počet krevních buněk může pomoci diagnostikovat různé nemoci nebo stavy, jako je leukémie nebo vnitřní krvácení. V obou těchto případech může včasná diagnóza znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

Naděje pro tuto technologii je umožnit pacientům domácí sledování vlastní údaje o jejich zdraví. Náramek má mikro-ovladač a Bluetooth modul k digitalizaci a přenosu dat. To znamená, že lze sdílet informace bezdrátově s chytrým telefonem, takže pacienti mohou odesílat na dálku data zdravotnickému personálu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762