V Praze vzniká první softwarově řízená městská farma Herba Fabrica

Letos proběhl již 7. ročník akceleračního programu Social Impact Award a mezi vítěznými projekty je i první pražská softwarově řízená městská farma zvaná Herba Fabrica, která se veze na trendu vertikálního farmaření, někdy i označované jako Farma 4.0. Ostatně tomuto farmaření věří i IKEA, bývalá studentka MIT, a dokonce už vznikají i přenosné vertikální farmy.

Zakladatelé Karolína Pumprová a Matyáš Smutný chtějí co nejvíce obsadit nevyužité industriální prostory pro pěstování rostlin v patrech nad sebou pomocí hydroponie. To nese ještě výhodu v tom, že díky tomu může dobře cirkulovat voda a živný roztok, ve kterém rostliny žijí. Zákazník si pak může pořídit z této farmy krabičku se zeleninou, kterou si dá do lednice a poté postupně ustřihávat a konzumovat. Díky tomu mají zákazníci přístup k čerstvé zelenině se všemi prospěšnými vitamíny a dalšími látkami. Systém řízený softwarem zajistí, že zákazníci mají vždy k dostání čerstvé produkty bez zbytečné chemie.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762