Designové studio navrhlo vzducholoď, kterou lze ovládat pomocí mysli

Londýnské designové studio Loop.ph, které v roce 2003 založili Rachel Wingfield a Mathias Gmachl, vytváří vizionářské zážitky na téma blízké a daleké budoucnosti. Jejich nadcházející projekt Mind Pilot bude obsahovat obrovskou vzducholod, kterou budou návštěvníci pilotovat pomocí síly své mysli. Mind Pilot předpokládá, že budoucí řízení pouhou myšlenkou lze ovládat let a lidé s fyzickými schopnostmi mohou být pilotem. Instalace bude prvním rozsáhlým projektem vystaveným v atriu londýnského Design Museum. Bude se zde nacházet během Londýnského festivalu designu od 15. do 23. září 2018.

Sedmimetrová vzducholoď je propojena s robotickým kabelovým systémem, který umožňuje pohyb ve více směrech. Návštěvníci budou moci pilotovat vzducholoď ze země, kde se připojí k náhlavní soupravě. Headset funguje pomocí technologie elektroencefalogramu (zkráceně EEG), který detekuje elektrické signály pomocí senzorů. Proto nositel headsetu může digitálně ovládat vzducholoď se silou a zaměřením své mysli.

Designéři Loop.pH okomentovali svou nadcházející instalaci: „Projekt bude světovým unikátem v oblasti koncepce, inženýrství a dodání zážitku, která ukazuje ne příliš vzdálenou budoucnost, kde robotika bude propojena s lidskou myslí.“ Navíc návrháři věří, že když člověk vidí, jak pomocí mysli ovládá fyzický předmět, tak zažije pocit uvolnění. Taková technologie otevírá různé možnosti výtvarného projevu, který by mohl v budoucnu vést k úplně novému žánru.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762