Lufthansa na počest Oktoberfestu čepovala pivo na palubě letadla

Poprvé po 50 letech se cestující společnosti Lufthansa dočkali točeného piva ze sudu přímo během letu. Tímto způsobem chtěla společnost oslavit Oktoberfest, největší folkový festival na světě, který kombinuje pivní festival a pouť dohromady. Tohoto festivalu se koncem září a začátkem října zúčastní více než šest milionů lidí z celého světa.

V šedesátých letech minulého století podávala Lufthansa v rámci svého „Senátorského servisu“ točené pivo, které se nyní vrací na palubu pro cestující z byznys třídy. Za tímto účelem musely být vytvořeny „letu schopné“ sudy, u kterých se dá regulovat tlak oxidu uhličitého. Tím se zabrání přetlaku na palubě, takže čepování piva může být prováděno i v nadmořské výšce 10 000 metrů.

Posádka se poprvé mohla podílet i na vývoji exkluzivního Oktoberfest menu pro cestující byznys třídy. Na pomoc si přizvali odborníky z LSG Sky Chefs. Letošní rok tak cestující mohli ochutnat tatarský biftek s lanýžem, po něm následovalo ryzlinková omáčka a bavorský krém s pistáciovým pestem. Letušky navíc měly na vybraných letech i tradiční bavorské kostýmy.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762