Lampa s novým barevným systémem pomáhá růstu pokojových rostlin

Italská společnost Artemide vyrábějící světla a dánská architektonická a designová společnost Bjarke Ingels Group vytvořily lampu Gople. Lampa je vyrobena z foukaného skla s použitím tradičních benátských technik. Je to také první dekorativní lampa, která využívá patentovanou technologii osvětlení RWB (zkratka červená-bílá-modrá) společnosti Artemide, která pomáhá růstů pokojových rostlin. RWB je odlišný přístup k barevnému světlu, který typicky používá systém RGB (červená-zelená-modrá).

Nastavení světla je nastavitelné. Uživatelé si mohou vybrat nastavení barev, která jsou vhodná pro růst rostlin, například modré a červené barvy. Zatímco modré světlo je dobré pro rostliny ve vegetativním stavu, červené světlo je optimální pro rostliny, které začaly kvést. Světlo je také k dispozici v obyčejné bílé barvě, pokud uživatelé nechtějí používat světlo pro rostliny. Lampa Gople je závěsná lampa a je k dispozici ve třech provedeních – měď, stříbro a bílá. Konkrétně je lampa ideální pro lidi žijící v městském prostředí, kde je méně venkovního prostoru. Pomáhá udržovat rostlinný život a současně přidává dekorativní funkci do vnitřního prostoru.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762