Kampaň z jedlého papíru bojuje proti hladomoru

V pražské restauraci ESKA si můžete od 11. října do 11. listopadu koupit jedlé papíry v rámci projektu EAT THIS PAPER. Výtěžek z jeho prodeje poputuje mezinárodní organizaci CARE, která se zaměřuje na odstraňování chudoby ve světě. Za celou kampaní stojí kreativní dvojice Nikola Foktová a Adam Citta z agentury Kindred Group. Tento kreativní tým přišel s nápadem v rámci soutěže Young Lions, kde soutěžící do 30 let museli navrhnout printovou kampaň pro neziskovou organizaci CARE.

Nikola Foktová a Adam Citta přišli s jedlým papírem, jehož výživová hodnota odpovídá dennímu nutričnímu příjmu podvyživeného obyvatele Somálska. Agentura Kindred Group ve spolupráci s restaurací ESKA tento koncept poté zrealizovaly a nyní si mohou zákazníci koupit limitovanou edici jedlého papíru za 100 Kč, čímž podpoří boj s chudobou ve světě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762