V bezhotovostním obchodě Zippin můžete nakupovat jen s mobilem

Bezhotovostní obchody se mohou zdát jako něco ze sci-fi románu – zákazníci se prostě prochází po obchodě, vezmou si to, co potřebují, a odejdou. Ale nyní obyvatelé San Francisca mohou skutečně žít tuto fantazii díky novému obchodu Zippin.

Zákazníci si jen musí stáhnout aplikaci, propojit ji se svou kreditní kartou a poté při vstupu do obchodu naskenovat aplikaci. Odtud mohou zákazníci uchopit jakýkoli produkt, který se jim líbí, a díky kombinaci senzorů a kamer se částka z karty strhne, jakmile zákazník odejde z obchodu.

První Zippin obchod začal v tomto roce v Seattlu. Společnost však není jedinou společností, která tento nový model používá, nicméně–Inokyo také v minulém týdnu otevřel v Mountain View bezhotovostní obchod s potravinami a nápoji. Amazon má také plánuje svou verzi obchodu Amazon Go.

Zatímco tyto dva bezhotovostní obchody nejsou plnohodnotné supermarkety, ale spíše malé obchody, které prodávají občerstvení a nápoje, jejich touhou je zvýšit přijetí této technologie lidmi. Níže se můžete podívat, jak chytrá technologie společnosti Zippin sleduje zákazníky a jejich nákupy.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762