Google Fit motivuje ke cvičení pomocí přidělování bodů za různé aktivity

Udržet si motivaci a cvičební režim může být těžké, ale Google se pokusí lidem pomoci nového systému, který má povzbudit zájem lidí tím, že jim bude přidělovat bodů za různé aktivity v průběhu celého dne.

Google Fit tak přestavil nové funkce „Move Minutes“ a „Heart Points“, které jsou navrženy tak, aby lépe sledovaly a zaznamenávaly různé cviky, velké a malé. Funkce Move Minutes sleduje, jak často se uživatelé pohybují, a to i u cvičení, jako je jóga, kde neprovádějí žádné kroky. Heart Points měří srdeční frekvenci a povzbuzuje uživatele k tomu, aby jejich srdce pumpovalo, a to i v případě, že jdou ven jen na procházku. Google tyto nástroje vyvinul s pomocí American Heart Association a Světové zdravotnické organizace.

Zatímco tato myšlenka se může zdát zábavná pro přirozeně soutěživé lidi, body jsou určeny pouze k tomu, aby uživatelé měli pocit hrdosti a lepší pochopení toho, jaký efekt na ně měl jejich trénink. Služba Google Fit doufá, že rozšíří svůj dosah značky a poskytne vedení skrze každodenní rutiny uživatelů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762